Het verschil tussen een Meester en een Meesteres
Okay, voor mijn eigen welzijn, begin ik deze blog met een enorme grote DISCLAIMER: Ja, ik weet dat deze blog, over het verschil tussen een Meester en een Meesteres, gekleurd is, misschien zelfs generaliserend. Ik weet ook dat jij ongetwijfeld totaal anders bent. Maar ik heb géén zin om een blog te schrijven met honderden voetnoten, uitsluitingen, toelichtingen, verschillende pronouns, verklaringen, et cetera.
Dus als je bij deze intro (of zelfs al bij de titel) jeuk krijgt, zwarte vlekken voor je ogen ziet of je vingers direct richting toetsenbord voelt gaan om een felle reactie te schrijven? Bespaar je de moeite en stop gewoon met lezen! Maak er een mooie dag van, blijf lekker in je positieve energie staan en maak je vooral niet druk om wat ik heb geschreven.

Altijd gekleurd
Waarom deze intro? Omdat ik deze blog niet kan schrijven zonder mijn eigen bevindingen hierin te verwerken. En ja, eigen bevindingen zijn al-tijd gekleurd. Onlangs sprak iemand mij er nog op aan dat ik mijn blogs altijd schreef vanuit de rol van Dominante Dame. Ja! Maar dat bén ik ook. En aangezien ik mijn blogs graag dicht bij mijzelf houd, heb je dat helemaal goed gezien. Ik ben geen man en ik heb ook geen ambities om het te worden.
Als jij wilt dat er hier op de site een blog wordt geplaatst vanuit de visie van een Dominante Man, schrijf hem vooral zelf en stuur hem naar mij toe. Wie weet, vind ik hem goed genoeg om op deze site te plaatsen. Of begin een eigen BDSM website, ook helemaal prima. Maar voor alle blogs die ik zélf schrijf, bepaal ik ook graag zélf de inhoud.
Het verschil tussen een Meester en een Meesteres
En nu naar de werkelijke inhoud, namelijk wat is het verschil tussen een Meester en een Meesteres. Laten we met de basis beginnen. Een Meester is doorgaans een man en een Meesteres is meestal een (trans)vrouw. Dat klinkt logisch, toch? Maar in de wereld van BDSM gaat het vaak niet alleen om het biologische geslacht, maar ook om de energie, dynamiek en uitstraling die iemand met zich meebrengt. Een Meester kan zowel autoritair als zachtaardig zijn, en een Meesteres kan tegelijkertijd verleidelijk en meedogenloos zijn.
Het draait niet zozeer om hoe iemand eruitziet, maar om de manier waarop ze hun rol invullen. Een Meester straalt bijvoorbeeld vaak een stoere, stevige rust uit, terwijl een Meesteres vaak een aura van elegante dominantie heeft. Vrouwen hebben doorgaans een aangeboren warme, verzorgende en empathische kant, ook die eigenschappen kunnen een belangrijke rol spelen in haar manier van spelen, waardoor de vormgeving van het spel van een Meesteres anders wordt dan bij een Meester. Dit maakt haar overigens niet minder sadistisch. Zie het bijvoorbeeld in “Slaan met een warme lach”, of “Slaan omdat het goed voor je is!”.
De energie van dominantie
Hoewel er overlap is in hoe Meesters en Meesteressen dominantie uitoefenen, zijn er toch subtiele verschillen in energie. Een Meester wordt vaak geassocieerd met rationele kracht en directe aanpak. Hij bepaalt de regels, zorgt voor structuur en heeft een sterke, beschermende aanwezigheid. Een Meesteres daarentegen brengt vaak een vleugje verfijning en finesse met zich mee. Ze kan haar sub bijvoorbeeld verleiden tot onderwerping, een spel spelen waarin charme en manipulatie een grotere rol spelen. Denk aan een kat en muis-situatie – waarbij de muis altijd weet wie er aan het kortste eind trekt.
Een Meester zal veelal kiezen voor directe aanwijzingen, terwijl een Meesteres regelmatig ook gebruik maakt van visuele aanwijzingen, in plaats van de directheid van het woord. Een oogopslag kan zoveel zeggend zijn…
De maatschappelijke bril
Je zou kunnen zeggen dat onze maatschappij ook een rol speelt in hoe we naar Meesters en Meesteressen kijken. Een dominante man wordt vaak als vanzelfsprekend geaccepteerd; hij past in het stereotype beeld van mannelijkheid. Een dominante vrouw daarentegen doorbreekt taboes en roept soms meer verwondering (en misschien ook verwarring) op. Het gevolg? Meesteressen worden vaak met een vleugje extra mysterie omringd. Denk aan latexjurken, hoge hakken en een zweep in de hand – een combinatie die al snel doet denken aan een femme fatale uit een film noir.
De stijl van leidinggeven
Nog een verschil zit in de stijl van leidinggeven. Een Meester kan streng en direct zijn, met een focus op discipline en duidelijke regels. Hij is vaak een rots in de branding – een soort vaderfiguur, maar dan net een beetje anders. Een Meesteres daarentegen kiest vaak voor een meer psychologische aanpak. Ze speelt met emoties, geeft en neemt vrijheid en weet precies hoe ze haar sub moet bespelen om volledige overgave te bereiken. Dit betekent niet dat het een “beter” is dan het ander – het is simpelweg een verschil in benadering.
Verschil in seksuele behoeften
Als ik uit ga van de meerderheid ligt er ook een belangrijk verschil in het bevredigen van een seksuele behoefte. Bij de meeste Meesters (en nee, dus niet allemaal, zie disclaimer) is BDSM verweven met seksualiteit, lust, orgasme. Op een of andere manier eindigt een spel meestal met een gevulde holte bij de slavin (of slaaf). Ik druk me wat plastisch uit, maar je snapt vast wat ik hiermee bedoel. De aanrakingen van een Meester zijn veelal daarop gericht.
Eigen seksualiteit
Bij een Meesteres kunnen zeker ook holtes worden gevuld, maar doorgaans draait dit niet om haar eigen seksualiteit. Denk bijvoorbeeld aan het gebruik van een strap-on (anaal en oraal), waarbij vooral de holte van de sub wordt gevuld. Wellicht vraag je je nu af, maar hoe zit het dan met facesitting? Voorziet dit haar niet in haar seksuele behoefte? Niet per sé. Het kan deel uit maken van vernedering of breath control en houdt zij haar kleding gewoon aan.
Als zij met haar blote poes op zijn neus gaat zitten, dan kan er zeker een stukje seksuele bevrediging bijkomen, maar dat is vaak in de minderheid. Een Meesteres richt zich vooral op de mentale en fysieke uitdagingen van de sub. Waardoor zijn overgave duidelijk zichtbaar zal zijn.
Subtieler
Haar aanrakingen zijn doorgaans subtieler, erotischer en sensueler, maar minder doelgericht op seksualiteit (hoewel dit door de ontvanger juist als mega opwindend kan worden ervaren).
En natuurlijk zal ze tussendoor ook aan haar eigen wensen denken. Denk bijvoorbeeld aan een stukje dienstbaarheid of verwennerijen zoals voetmassages en cadeaus, maar dat is niet seksueel. Het draait bij Haar meer om ontspanning en/of gemak en dus niet, zoals bij veel Meesters, om een orgasme. De mannelijke kreten die ik wel eens voorbij heb horen komen: “Wat ik sla, neuk ik“, heb ik bij de Dames nog nooit gehoord.
De kracht van individualiteit
Last but not least: Authenticiteit speelt een grote rol in hoe effectief iemand is in hun dominante rol. Zoals in elke relatie draait het uiteindelijk om de chemie en de wederzijdse afstemming tussen dominant en onderdanige.
Klein steuntje in de rug nodig?
Heb jij een verlangen naar een BDSM beleving als Dominant of onderdanig en wil je hier op een normale (en vrijblijvende) manier over praten? Wellicht kan een live date met mij, je hierin tegemoet komen. Of boek een informatieve, inspirerende, op maat samengestelde privé workshop voor de beginnende meesteres/meester, single sub of voor koppels.

Meer informatie
Kledingvoorschrift binnen de BDSM, is bepaalde kleding een must?
Bronvermelding
Tekst: Meesteres Moriah
Fotografie: 123rf.com

