Alles, maar dan wel gratis en helemaal voor niets
Als ik naar de bakker, kapper of supermarkt ga, vind ik het niet meer dan normaal dat ik, voor ik daar de deur uitloop, betaal voor wat ik wil hebben. Dat geldt ook voor de sportschool, een bezoek aan de fysiotherapeut of een bestelling in een webshop. Ik wil iets. De ander biedt iets. We sluiten een deal. Voor een bepaald bedrag krijg ik waar ik behoefte aan heb. Een win-win, zoals het hoort.
Maar als het over BDSM gaat? Dan lijkt die logica ineens niet meer te gelden.

Alles gratis, als het even kan
Voor de meeste mensen is dat gewoon hoe het werkt. Tenzij je een kleptomaan bent, natuurlijk – maar internationale studies tonen aan dat kleptomanie voorkomt bij slechts 0,3 tot 0,6% van de bevolking. Een handjevol dus. En laat dat handjevol nou nét altijd bij míj terechtkomen.
Want er zijn schrikbarend veel subjes die denken dat alles maar gratis moet kunnen. Of het nu gaat om het plaatsen van een oproep op de site, coaching, sessies, workshops of opdrachten… zij willen iets van mij – en ik moet het gewoon geven. Gratis. En als ik daar geen gehoor aan geef? Dan ben ik meteen een geldwolf.
Gratis informatie – alsof het vanzelf komt
Ik steek dagelijks ontzettend veel tijd en liefde in het schrijven van informatieve blogs over BDSM. Informatie die voor iedereen gratis te lezen is. Er zijn mogelijkheden om mijn werk te steunen via Petje.af, iets te kopen in de webshop, een boek te bestellen of een workshop te boeken. Maar eerlijk is eerlijk: slechts een fractie van alle bezoekers doet dat daadwerkelijk. De rest leest, kijkt, luistert en geniet gratis mee.
En dat is oké. Daar is die informatie ook voor bedoeld. Doe er vooral je voordeel mee, want ik schrijf met liefde. Maar voor sommigen is dat niet genoeg. Die willen óók:
- gratis hun oproep plaatsen,
- gratis coaching,
- gratis opdrachten,
- en het allerliefst ook nog gratis speelmomenten en party’s.
Alsof mijn speelhuis zomaar uit het niets is ontstaan. Alsof al die speeltjes op magische wijze zijn komen aanwaaien. Alsof ik niet eerst tienduizenden euro’s heb geïnvesteerd in spullen, locatie, kennis en ervaring. Ik weet niet hoe het bij jou zit, maar bij mij regent het nog steeds water en géén toys uit de lucht.
Het recht op… niets?
En ik word daar dus zó moe van. Ik snap het niet. Ik wíl het eigenlijk ook niet meer snappen.
Waarom denken sommige mensen dat ze overal recht op hebben, zonder daar iets tegenover te stellen? Regelmatig vraag ik me af waar ik het allemaal voor doe. Of ik niet gewoon beter een 9-tot-5-baan kan nemen, zodat ik maandelijks een vast salaris krijg. Mijn bankrekening zou er in ieder geval vrolijker van worden. Want geloof me, van “alle donaties” op jaarbasis kan ik echt niet leven.
Ik ben dit werk gaan doen omdat ik BDSM een warm hart toedraag. Omdat ik zie, voel en weet hoe prachtig, liefdevol en transformerend BDSM kan zijn. Omdat ik mijn kennis en ervaring wil delen met wie er écht naar verlangt. Omdat ik geloof in de kracht van deze wereld – mits goed begeleid en bewust beleefd.
Maar ook ik heb een hypotheek. Een energierekening. Een gezin dat moet eten. En ja, daar is gewoon geld voor nodig. Want ook ík krijg niets cadeau.
Geen geldwolf, gewoon eerlijk
Dus als ik een kleine bijdrage vraag voor het plaatsen van een oproep, een redelijke winstmarge reken in de webshop of mensen uitnodig om via Petje.af hun waardering uit te drukken in een donatie – dan is dat niet omdat ik uit ben op rijkdom.
Dan is dat omdat dit de enige manier is om dit werk, dit initiatief, deze missie… vol te blijven houden.
Het is niet mijn hobby.
Het is mijn werk.
Mijn passie.
Mijn levensvervulling.
Maar zelfs passie heeft op een gegeven moment boter op het brood nodig.
Ik ben de klaplopers zat
En ik zeg het gewoon zoals het is: ik ben de klaplopers beu. De types die alles wíllen, maar nergens voor willen betalen. Die mij aanspreken op ‘geld vragen’, maar zelf geen enkele investering willen doen in hun eigen groei, veiligheid of ontdekkingstocht.
Ik snap opeens waarom zoveel oprechte Dames hun cane inmiddels in de wilgen hebben gehangen. Waarom zoveel mooie Meesteressen zijn afgehaakt. Omdat geven alleen maar kan als er ook iets tegenover staat.
Liefde voor BDSM — maar niet ten koste van alles
Weet je, ik doe dit werk met liefde. Ik bén Meesteres Moriah in hart en ziel. Ik adem BDSM. Ik leef het. En ik zie keer op keer hoeveel het kan betekenen voor mensen. Hoe het helpt. Heelt. Raakt. Hoe prachtig het is om iemand te zien thuiskomen in zichzelf. Maar ik ben ook gewoon mens. Een mens met een missie, ja. Maar geen missionaris.
Dus als je geniet van wat ik deel – super.
Als je iets leert van mijn blogs – prachtig.
Als je geïnspireerd raakt – dan heb ik mijn doel bereikt.
Maar wees dan niet verbaasd als ik af en toe vraag om een bijdrage. Want dit platform, deze kennis, die beleving… dat heeft waarde. En echte waarde mag ook gewoon een prijs hebben.
Klein steuntje in de rug nodig?
Heb jij een verlangen naar een deprivatie-beleving en wil je hier op een normale (en vrijblijvende) manier over praten? Wellicht kan een live date met mij, je hierin tegemoet komen. Of boek een informatieve, inspirerende, op maat samengestelde privé workshop voor de beginnende meesteres/meester, single sub of voor koppels.

Meer informatie
BDSM Workshops
Wederkerigheid is cruciaal binnen de Femdom
Bronvermelding
Tekst & foto: Meesteres Moriah

